Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zavařovat v horkovzdušné troubě | postup

Jak zavařovat v horkovzdušné troubě | postup. Nabízím vám postup na zavařování, u něhož se obejdete bez zavařovacího hrnce a teploměru. Zavařte si letošní úrodu v horkovzdušné troubě! Poradím vám, jak na to. Pokud budete zavařovat okurky, nelekejte se, že po vytažení z trouby budou napůl syrové. Do druhého dne dojdou a budou po otevření úžasně křupavé. Vyzkoušejte a už jinak zavařovat nikdy nebudete! Tento způsob doporučuji pro sklenice se šroubovacím uzávěrem.

Co je potřeba

nepřezrálé třešně zbavené stopek

1 l vody

300 g cukru

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou.

Naplníme do důkladně omytých sklenic a mezitím si nachystáme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat.

Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem a sklenice uzavřeme víčkem.

ZAVAŘOVÁNÍ:

Troubu nastavíme na 250 °C. Na dno plechu položíme starou plenu nebo utěrku a nalijeme horkou vodu do výšky asi 2 – 3 cm.

Na plech vyskládáme skleničky a zavařujeme. Skleničky od Kunovjanky (na plech se jich vejde 8 ks) zavařujeme  5 – 8 minut při 250 °C se zapnutým horkým vzduchem. Velké „klasické“ sklenice (na plech se jich vejde 6 ks)  zavařujeme 10 – 12 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Je- li potřeba doléváme do pekáče horkou vodu. Všechny zavařené sklenice po uplynutí potřebné doby zavařování obraťte dnem vzhůru a nechte do druhého dne vychladnout. 

 

 

 

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Míchaný kompot | recept
Míchaný kompot | recept. Tenhle kompot milujeme. Vyzkoušejte si ho připravit v několika jednoduchých krocích popsaných níže, určitě si ho také zamiluj…
Kompot ze žlutých blum | recept
Kompot ze žlutých blum | recept. Dělala jsem jen 6 sklenic, tak jsem zvolila rychlejší variantu s cukrem, ale pokud děláte více sklenic, je lepší si u…