jitulciny-recepty.cz

Jak zavařovat v horkovzdušné troubě | postup

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak zavařovat v horkovzdušné troubě | postup. Nabízím vám postup na zavařování, u něhož se obejdete bez zavařovacího hrnce a teploměru. Zavařte si letošní úrodu v horkovzdušné troubě! Poradím vám, jak na to. Pokud budete zavařovat okurky, nelekejte se, že po vytažení z trouby budou napůl syrové. Do druhého dne dojdou a budou po otevření úžasně křupavé. Vyzkoušejte a už jinak zavařovat nikdy nebudete! Tento způsob doporučuji pro sklenice se šroubovacím uzávěrem.

Co je potřeba

nepřezrálé třešně zbavené stopek

1 l vody

300 g cukru

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou.

Naplníme do důkladně omytých sklenic a mezitím si nachystáme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat.


Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem a sklenice uzavřeme víčkem.

ZAVAŘOVÁNÍ:

Troubu nastavíme na 250 °C. Na dno plechu položíme starou plenu nebo utěrku a nalijeme horkou vodu do výšky asi 2 – 3 cm.

Na plech vyskládáme skleničky a zavařujeme. Skleničky od Kunovjanky (na plech se jich vejde 8 ks) zavařujeme  5 – 8 minut při 250 °C se zapnutým horkým vzduchem. Velké „klasické“ sklenice (na plech se jich vejde 6 ks)  zavařujeme 10 – 12 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Je- li potřeba doléváme do pekáče horkou vodu. Všechny zavařené sklenice po uplynutí potřebné doby zavařování obraťte dnem vzhůru a nechte do druhého dne vychladnout. 

 

 

 


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/jak-zavarovat-v-horkovzdusne-troube-postup.html