Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší těsto na palačinky | recept na palačinky podle mého syna

Nejlepší těsto na palačinky | recept na palačinky podle mého syna

 

Nejlepší těsto na palačinky | recept na palačinky podle mého syna. Chcete si připravit dokonalé palačinky, které se netrhají, jsou tenké a přitom opravdu chutné? Vyzkoušejte recept, podle něhož peče palačinky můj syn. Podle následujícího postupu je zvládá sám přichystat již od šesti let. Recept je jednoduchý a rychlý, podle tohoto návodu se povedou palačinky všem. Inspirujte se. 

 

Co je potřeba

500 ml mléka

2 celá vejce

19 dkg hladké mouky

1 čajová lžička cukru krupice

asi 2 cm silný proužek másla (rozpustit)

špetka prášku do pečiva

špetka soli

1

Do mísy nalijeme mléko, přidáme vejce a metličkou vyšleháme. Pokud nemáte domácí vajíčka, můžete do těsta přidat lžičku kurkumy a palačinky budou mít hned krásnější barvu. Dále přidáme mouku, prášek do pečiva, sůl a cukr. Opět metličkou vyšleháme. V malém kastrůlku si rozpustíme máslo (ale nenechte ho škvařit) a odebereme jednu polévkovou lžíci do těsta. Opět vyšleháme a hotové těsto necháme 10 minut odpočívat pod utěrkou.

2

Na zbytku rozpuštěného másla poté smažíme palačinky. Mašlovačkou potřeme máslem pánvičku a smažíme do zezlátnutí z obou stran. Palačinky jsou krásně tenoučké a netrhají se. Plníme dle chuti a podáváme. Dobrou chuť!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Pindruše
Pindruše
  Nevím, kde toto pečivo z listového těsta přišlo ke svému názvu, ani původ slova pindruše není jasný. Podle všeho nic neznamená a byl uměle vytv…