Přejít k hlavnímu obsahu

Jak docílit zdravých a hezkých nehtů?

25. Červen 2024
nehty

Teď v létě chodíme všichni odhalení, chceme být přitažliví, hubneme do plavek, kupujeme si nová trička, šaty i sandály na dovolenou atd. K výrazným částem našeho vzhledu patří i nehty. Ať už na nohou, tak na rukách, jsou po celé letní období hodně na očích. Jak o ně dbát, abyste se za ně nestyděli?

Zdraví nehtů na prvním místě

Jestliže nejsou vaše nehty ve výborné kondici, zapomeňte na jejich lakování nebo používání gelových nehtů či jiných zkrášlovacích procesů. Ty totiž nehty velmi namáhají. I přes ně se do našeho těla dostávají látky, které jsou s nimi v kontaktu. Jestliže máte na nehtech plíseň, jsou velmi křehké, odtrhl se vám nalepený nehet i s jeho velkou částí, ovšem nikoli co se týče délky, ale jeho síly, tloušťky, měly byste se vždy nejdříve postarat o to, aby se nehet dostal zpět do výborné kondice. Poté je možné jej zase zkrášlit.

Při plísni nehtů je důležité začít používat správné léky, s jejichž pomocí se lez zbavit nemoci za 2 – 4 týdny. A nejenže byste měli používat léky, zároveň je nutné desinfikovat vaši obuv.

Slabé a třepící se nehty

Také tím, že se nám nehty lámou, třepí, nám ukazují, že nejsou v pořádku. Můžete si udělat test na stav kolagenu ve vašem těle, jehož nízké množství může právě za tyto projevy na nehtech. Existuje mnoho doplňků stravy, které jsou volně k dostání v lékárně a zpevnit nehty pomohou za pár týdnů.

Upravené a čisté nehty

Než si nehty nalakujete, je důležité, aby byly čisté a hezky upravené. Pokud pracujete na zahradě, chystáte si svépomocí nabarvit vlasy, nebo zavařujete červenou řepu či jiné potraviny, které barví, používejte rukavice. Jestliže máte nehty a kůži kolem zbarvené, špinavé a nelze je vyčistit mýdlem, můžete použít citron nebo ocet.

Samozřejmostí je pak před lakováním si nehtů je zapilovat nebo zastřihnout tak, aby měly hezký tvar a délkově nám vyhovovaly na dalších x dnů.

Péči o nehty nepodceňujte. Mohou značit i jiné nemoci, které odhalí lékař. Pokud máte s nehty opakované potíže, neřešte jejich zdobení, ale zdraví.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články