Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si koupit zboží na splátky?

08. Únor 2024
splátkový prodej

Prodejny nábytku, elektroniky, zahradních dřevěných domků, bazénů, také ale šperků, parfémů nebo třeba zkrášlovací kliniky a kliniky dentální medicíny či jiné, nabízí možnost úhrady nákladných služeb a zboží formou splátek. Splátkový prodej je přitom zprostředkováván některou zpravidla nebankovní společností, která zájemcům na danou věc půjčí peníze. Jak ale o takovou půjčku, která vám umožní splatit zboží několika splátkami, požádat?

Vyberte si zboží a splátkovou společnost

V první řadě si klasicky vyberete zboží, které potřebujete. Některé menší prodejny nemusí splátkový prodej nabízet, přes ně tedy nakupovat nabudete. Jakmile najdete prodejnu se splátkovým prodejem, informujte se, přes které bankovní či nebankovní společnosti tento prodej nabízí. Rozdíly v podmínkách nemusí být dnes už velké, ale přesto jsou.

Zpravidla velké prodejny nabízí splátkový prodej přes 2 známé společnosti, aby si mohli zákazníci vybrat. Je dobré moci použít finanční produkt, který vám nabídne úhradu 10 % v hotovosti a dalších 10 splátek každý měsíc. Díky tomu zaplatíte za splátkový prodej 10 % ceny zboží navíc. Někdy mají prodejci akci, kdy nezaplatíte nic navíc, a cenu zboží vám jen rozpočítají do splátek. Otázkou je, zda není v takovém případě cena zboží vyšší, než jindy. Sice nepřeplatíte splátkami, ale díky nevýhodnější ceně zboží zaplatíte ve finále stejně podobnou cenu.

Zažádejte o spotřebitelský úvěr

Jakmile zboží vyberete, sdělte zájem o něj prodejci. Ten s vámi vyplní formulář smlouvy ke spotřebitelskému úvěru a zavolá do společnosti, přes kterou bude úvěr sjednán. Poté, co budou vaše osobní údaje a informace o příjmu posouzeny ve schvalovacím procesu v dané společnosti, což trvá okamžik, dozvíte se, zda je vám úvěr schválen, nebo nikoliv.

Jak uspět při žádosti o úvěr?

Společnosti poskytující spotřebitelské a revolvingové (karetní) úvěry nechtějí, aby klienti neměli peníze na splátky. Proto jim v případě, že mají nízký příjem, nebo jsou nezaměstnaní, na rodičovské dovolené atd., úvěr jednoduše neschválí. Stejně tak jej neschválí, když daný člověk opakovaně nesplácel, nebo když mu z nějakého důvodu zamítli úvěr před pár týdny, měsíci. Nemá tedy smysl žádat o úvěr ihned znovu.

Abyste úvěr získali, musíte mít stálý zdroj příjmu v dostatečné výši. Také musíte být řádným klientem, který když se dostane do platební neschopnosti, což se může stát, toto společnosti oznámí a dohodne se na dalším postupu.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články