Přejít k hlavnímu obsahu

Vosí hnízda | recept na vánoční cukroví

Vosí hnízda | recept na vánoční cukroví

Vosí hnízda | recept na vánoční cukroví. Vosí hnízda patří k oblíbeným druhům nepečeného vánočního cukroví. Tenhle recept je fakt skvělý a úlky se povedou každému. My je milujeme. Vyzkoušejte!

Co je potřeba

1 sáček dětských piškotů (kupuji radši dva – jeden do zásoby, kdyby náhodou )

16 dkg moučkového cukru

8 dkg změklého másla nebo Hery (já dávám Heru)

2 polévkové lžíce kakaa

5 dkg strouhaných nebo nasekaných ořechů (vlasšké, ale můžou být i jiné)

2 polévkové lžíce rumu

2 polévkové lžíce vlahého mléka

NÁPLŇ:

12 dkg másla

2 žloutky

10 dkg moučkového cukru

4 polévkové lžíce rumu

1

Z balíčku odebereme 30 ks piškotů a dáme je stranou. Ostatní piškoty rozdrtíme válečkem nebo nameleme. Piškotovou drť smícháme v míse s moučkovým cukrem, kakaem a strouhanými ořechy.

2

Zavlažíme teplým mlékem a ochutíme rumem. Přidáme změklé máslo a vypracujeme těsto. Pokud se těsto lepí, tak podsypáváme ještě piškotovou drtí, dokud se nepřestane lepit. Těsto necháme asi 15 minut odpočinout v lednici a mezitím si nachystáme náplň. Tu si připravíme tak, že ušleháme z másla, cukru, žloutků a rumu hustší pěnu. Naplníte s tím víc jak 30 ks piškotů a nebo můžete slepovat nějaké cukroví. 

3

Formičku vysypeme moučkovým cukrem, vtlačíme do ní těsto (ne až po okraj!), obráceným koncem vařečky uděláme do středu těsta důlek, který naplníme (nejlépe stříkačkou) vaječným likérem. Přiklopíme piškot a vyklepneme.

4

Pokud by Vám to nějak nešlo vyklepnout, tak dělejte mělčí důlek, aby se dalo méně likéru. Pak to jde líp vyklopit. Uchováváme v chladu. DOBROU CHUŤ!!!

Tipy

Krémovou náplň nedělám, úlky mi potom přijdou suché a piškot tvrdý. Úlky plním vaječným likérem. Jsou ihned po zhotovení měkké a vláčné (hlavně piškot). Všem vřele doporučuji plnit likérem! 

Pokud použijete místo likéru ten krém, vystačí vám klidně i na trojnásobnou dávku těsta, je ho opravdu hodně.

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články