Přejít k hlavnímu obsahu

Perníkový adventní věnec | recept

Perníkový adventní věnec | recept

Perníkový adventní věnec | recept. Perníčky nemusí být jen k jídlu. Dokáží nadělat spoustu radosti i jako krásná a stylová výzdoba. Vyzkoušejte si upéct perníkový adventní věnec. Poradím vám, jak na to. S mým postupem to určitě zvládnete a váš um jistě každý ocení.

Co je potřeba

650 g hladké mouky

250 g moučkového cukru

6 polévkových lžic medu

50 g Hery nebo másla

4 celá vejce

3 čajové lžičky perníkového koření

3 čajové lžičky kakaa

2 čajové lžičky jedlé sody

Na potření:

1 celé vejce

4 čajové lžičky mléka

Bílková poleva: 

1 bílek

16 dkg moučkového cukru (3 x prosátého)

1 čajová lžička citrónové šťávy

 

1

Na věnec jsem použila tento recept na perníčky, ale samozřejmě jde udělat z každého těsta na perníčky. Ze surovin vypracujeme hladké těsto, které necháme do druhého dne odpočinout v lednici. Druhý den těsto vyndáme, necháme asi 10 – 15 minut v pokojové těplotě a teprve potom vyvalujeme placku (lépe se vyvaluje).

2

Věnec:

Na věnec si vyválíme placku 0,5 cm vysokou a obřízneme kruh pomocí dna z dortové formy, talíře nebo čehokoliv kulatého (já mám dortovou formu s průměrem 26 cm). Na středovou díru jsem obřízla kompotovou misku. Těsto jsem vyvalovalana pečícím papíře, abych vykrojený kruh nemusela složitě přenášet a nezničila tak jeho tvar (používám papír se silikonovým nátěrem, takže se mi to nepřilepí, ostatním bych poradila pečící papír potřít nejlépe sádlem). Před vložením do trouby předehřáté na 180°C věnec potřeme vlažnou vodou (používám houbičku na nádobí, kterou namočím a lehce perníčky "poťufám"). Pečeme asi 10 – 15 minut, dokud věnec krásně nevyskočí a nemá krásnou barvu. Po vytažení z trouby věnec hned potřeme rozšlehaným vajíčkem smíchaným mlékem.

3

Svícínky:

Vyválíme 0,5 cm vysokou placku a vykrojíme tvary o průměru nejméně 7 cm. Vezmeme čajovou svíčku, vyndáme vnitřek a do středu svícnu vykrojíme tou stříbrnou mističkou díru na svíčku. Mističku pak do středu zatlačíme a vyplníme fazolemi, čočkou nebo hrachem, aby nám při pečení zůstala díra stejná a nezmenšila se jak perníčky nabydou. (Zapoměla jsem na fazole, a tak se mi po upečení do děr svíčky nevešly, musela jsem pak malou rašpličkou díry vybrousit a zvětšit.) Svícny před pečením potřeme vlažnou vodou a po vytažení hned pomažeme rozšlehaným vajíčkem s mlékem.

4

Ze zbytku těsta vykrojíme spoustu perníčků.

5

A vše zdobíme druhý den bílkovou polevou, kterou si připravíme tak, že uvedené ingredience šleháme asi 5 minut na nejvyšší stupeň. Na věnec vše přilepujeme také bílkovou polevou. KRÁSNÉ VÁNOCE!!!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Perníková chaloupka | recept na perník
Perníková chaloupka | recept na perník
Perníková chaloupka | recept na perník. Upečte si se mnou perníkovou chaloupku, recept na základní těsto je klasický a všechno další už závisí na vaší…