Přejít k hlavnímu obsahu

Sladký ořechový chlebík | recept na moučník

Sladký ořechový chlebík | recept na moučník. Tenhle chlebík je zase něco jiného ke kávě, je takový sušší, ale potom to prolnutí chutí v ústech je prostě lahoda! Vyzkoušejte můj recept na sladký ořechový chlebík. DOBROU CHUŤ!!

Co je potřeba

3 celá vejce…kolik váží, tolik se potom dá cukru a polohrubé mouky

7 kg jemně mletých ořechů (nejlépe vlašských)

vanilkový cukr

citronová kůra nebo pomerančová kůra

1 čajová lžička prášku do pečiva

Vejce, cukr a vanilkový cukr vyšleháme nad parou elektrickým šlehačem. Šleháme asi 5 minut na maximální výkon, nebo dokud hmota nebude připomínat trošku sníh z bílků.

Potom hrnec sundáme z páry a dáme na utěrku, aby nám to neklouzalo. Vmícháme pomalu vařečkou citronovou kůru, polohrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec vmícháme mleté ořechy. Nelekejte se – těsto bude takové tužší a jakoby mazlavé…má to tak být!

Poté těsto dáme do srnčího hřbetu, který jsme vymazali sádlem a vysypali polohrubou moukou. Dáme péct do trouby předehřáté na 180°C asi na 15 – 20 minutek, ale radši zkuste ještě špejlí zda je hotovo!

Podáváme se šlehačkou nebo pomazané výraznou marmeládou a polité čokoládou.

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Tvarohová štola bez kynutí | recept
Tvarohová štola bez kynutí | recept. Upečte si tvarohovou štolu bez kynutí. Je to opravdu dobrůtka a na to, že není kynutá, tak tak opravdu vypadá i c…