Přejít k hlavnímu obsahu

Skvělý rýžový nákyp | recept na sladké jídlo

Skvělý rýžový nákyp | recept na sladké jídlo

Skvělý rýžový nákyp | recept na sladké jídlo. Rýžový nákyp proslul neblahou pověstí, čímž jsou vinny školní jídelny. Následují recept vás přesvědčí, že tomu tak rozhodně nemusí být. Připravte si skvělý rýžový nákyp, po němž se budou olizovat i jeho největší odpůrci. Vyzkoušejte!

Co je potřeba

3 sáčky rýže (NE sypaná, nákyp s ní není tak dobrý)

1 l mléka

250 ml vody

150 g másla

100 g cukru

4 vejce (sníh)

špetka soli

kompotované ovoce (broskve, meruňky, švestky…)

strouhanka a trochu másla na vymazání a vysypání zapékací mísy

Zapékací mísu si vymažeme máslem a vysypeme strouhankou. Do velkého hrnce (líp se to míchá) nalijeme mléko, vodu, přidáme 50 g másla a špetku soli. Na el. sporáku č.4 přivedeme pomalu k varu (nepřikrýváme). Mezitím si rýži vysypeme do cedníku, propláchneme studenou vodou a poté hned spaříme vařící vodou z konvice. Jak nám mléko začne dělat pěnu, tak do něj vsypeme rýži a uvaříme ji doměkka (asi 15 minut).

Zapékací mísu si vymažeme máslem a vysypeme strouhankou. Do velkého hrnce (líp se to míchá) nalijeme mléko, vodu, přidáme 50 g másla a špetku soli. Na el. sporáku č.4 přivedeme pomalu k varu (nepřikrýváme). Mezitím si rýži vysypeme do cedníku, propláchneme studenou vodou a poté hned spaříme vařící vodou z konvice. Jak nám mléko začne dělat pěnu, tak do něj vsypeme rýži a uvaříme ji doměkka (asi 15 minut).

Rýži často míchám, aby se nepřipálila. Vznikne nám jakoby rýžová kaše, kterou necháme trochu zchladnout. Mezitím si vyšleháme žloutky s cukrem a 100 g másla. Z bílků vyšleháme sníh. Když je kaše vlahá, tak do ní nejdříve vmícháme žlutý krém, důkladně propracujeme, potom přidáme pokrájené ovoce a nakonec pomalu vmícháme sníh z bílků.

Rýži často míchám, aby se nepřipálila. Vznikne nám jakoby rýžová kaše, kterou necháme trochu zchladnout. Mezitím si vyšleháme žloutky s cukrem a 100 g másla. Z bílků vyšleháme sníh. Když je kaše vlahá, tak do ní nejdříve vmícháme žlutý krém, důkladně propracujeme, potom přidáme pokrájené ovoce a nakonec pomalu vmícháme sníh z bílků.

Vše nalijeme do zapékací mísy (vršek nákypu můžeme ještě posypat skořicovým cukrem), zavřeme víčkem a dáme péct do trouby předehřáté na 180°C asi na 30 minut, nebo dokud není nákyp krásně zlatavý.

DOBROU CHUŤ!!!

Vše nalijeme do zapékací mísy (vršek nákypu můžeme ještě posypat skořicovým cukrem), zavřeme víčkem a dáme péct do trouby předehřáté na 180°C asi na 30 minut, nebo dokud není nákyp krásně zlatavý. DOBROU CHUŤ!!!
Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články