Přejít k hlavnímu obsahu

Langoše | recept na rychlé smažené jídlo

Langoše | recept na rychlé smažené jídlo

Langoše | recept na rychlé smažené jídlo. Recept na langoše je rychlý a téměř bezpracný. Určitě si je musíte vyzkoušet, skvělé jsou i jako pohoštění na věčírku. Oblohu můžete zvolit dle své chuti, výborné jsou i na sladko. Díky jogurtu bude těsto krásně táhlé a jemné. Recept na langoše mám mnohokrát vyzkoušený, je nenáročný a přitom efektní. 

Co je potřeba

500 g hladké mouky

půl kostky droždí

1 čajová lžička soli

2 malé bílé jogurty

250 ml studeného mléka

2 čajové lžičky oleje na vymazání igelitového sáčku

olej na smažení

1

Všechny suroviny kromě oleje vložíme do mísy. Vařečkou důkladně promícháme a vyklopíme na lehce pomoučněný vál, kde ho v mouce "oválíme", aby se příliš nelepilo. 

 

2

Do většího igeliťáku si nalijeme dvě lžičky oleje, pytlík zavřeme a mezi dlaněmi olej „rozetřeme“ po vnitřku pytlíku. Pak do něj přendáme těsto a necháme v lednici do druhého dne vykynout. Těsto zdvojnásobí objem, tak podle toho zvolte velikost pytlíku. 

3

Druhý den si lžící ukrajujeme kusy těsta (ne moc velké, asi jako tři polévkové lžíce dohromady). Na pomoučeném vále trošku těsto oválíme v mouce a roztáhneme od středu (viz obrázek). 

4

Pak langoše smažíme v rozpáleném oleji z obou stran dozlatova. Usmažené langoše pokládám na papírovou utěrku, aby vpila olej. Ozdobíme podle své chuti, u nás vyhrává česnek, kečup a na jemno nastrouhaný sýr. 

Tipy

Mám vyzkoušené, že takto uzavřené těsto v sáčku vydrží i týden

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Sterilované česnekové výhonky
Sterilované česnekové výhonky
Dnes Vám přináším recept na sterilované česnekové výhonky. Výhonky z česneku, které se potom stejně ostříhají používám totiž jako delikatesku. Připrav…