Přejít k hlavnímu obsahu

Kukuřičky | recept na zavařenou kukuřici

Kukuřičky | recept na zavařenou kukuřici

Kukuřičky | recept na zavařenou kukuřici. Vždycky jsme nakládanou kukuřici kupovali, tak letos uvidíme, jaká bude ode mne. Vyzkoušejte si také připravit zavařenou kukuřici. Je výborná jako zeleninová příloha k masu i jen tak.

Co je potřeba

Mladé (pokud možno malé) klasy kukuřice

sůl

Nálev:

1 l vody

250 ml octa

30 g soli

100 g cukru

Do každé zavařovací sklenice dáme navrch 1 bobkový list (já teda dávala jen půlku), 2 kuličky celého pepře, 2 kuličky nového koření, 1/2 kávové lžičky hořčičných semínek, cibuli

Očištěné klasy kukuřice předvaříme v mírně osolené vodě. Nevím přesně, jak dlouho jsem je vařila, ale od doby, kdy začala voda bublinkovat, tak jsem vařila do doby, kdy „změní“ barvu. Jakoby ztmavne. Bylo to asi 12 minut.

Očištěné klasy kukuřice předvaříme v mírně osolené vodě. Nevím přesně, jak dlouho jsem je vařila, ale od doby, kdy začala voda bublinkovat, tak do doby, kdy „změní“ barvu. Jakoby ztmavne. Bylo to asi 12 minut.

Kukuřici necháme odkapat a zchladnout. Poté ji naskládáme do sklenic, proložíme kořením a půlkolečky cibule a zalijeme horkým nálevem.

Kukuřici necháme odkapat a zchladnout. poté ji naskládáme do sklenic, proložíme kořením a půlkolečky cibule a zalijeme horkým nálevem.

Sterilujeme 25 minut při teplotě 90°C nebo 12 minut v horkovzdušné troubě při teplotě 250°C (postup ZDE).

Sterilujeme 25 minut při teplotě 90°C nebo 12 minut v horkovzdušné troubě při teplotě 250°C (postup ZDE).

 

 

Tipy

Měla jsem malé klasy i větší. Malé jsem zavařila tak, jak zde popisuji, ale ty větší jsem pokrájela na kolečka. Nevím, jak to přesně bude chutnat, zda se ten prostředek i u těch větších potom dá jíst, ale to vám sem po ochutnání dopíšu - Tak jsme už ochutnali. Prostředek se jíst nedá, musí se to okolou okousat, ale věřte mi, stojí to za to. Lepší kukuřičky jsem snad nikdy neměla, jsou prostě skvělé!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Sterilované česnekové výhonky
Sterilované česnekové výhonky
Dnes Vám přináším recept na sterilované česnekové výhonky. Výhonky z česneku, které se potom stejně ostříhají používám totiž jako delikatesku. Připrav…
Švestková chilli omáčka | recept
Švestková chilli omáčka | recept
Švestková chilli omáčka | recept. Vyzkoušejte si se mnou uvařit švestkovou chilli omáčku. S trochou trpělivosti vykouzlíte dobrotu, která je výborná k…
Čalamáda co dům dal | recept
Čalamáda co dům dal | recept
Čalamáda co dům dal | recept. Tuto zeleninu jsem měla doma a potřebovala jsem ji zdělat, můžete ale různě zeleninu kombinovat a použít např. červenou…