Přejít k hlavnímu obsahu

Houbová směs | recept na omáčku s houbami

Houbová směs | recept na omáčku s houbami

Houbová směs  |  recept na omáčku s houbami. Následující recept jistě oceníte v době, kdy je hub opravdu přebytek a vy je potřebujete urychleně zpracovat. Návod na houbovou směs se hodí jako dobrý tip do spíže, uvidíte, že v jiných ročních obdobích přijde vhod. Díky množství zeleniny není houbová chuť tak výrazná, proto tento recept na omáčku s houbami můžete připravit, i když nejste zrovna milovníkem hub.

Co je potřeba

1 kg krájených hub

6 červených paprik ( i méně, dle chuti)

4 cibule

1 malý ostrý kečup

1 rajčatový protlak

feferonky

česnek

1

Houby nakrájíme a vaříme ve slané vodě asi 20 minut.

2

Cibuli a papriky nakrájíme nadrobno a společně podusíme. Přidáme zcezené houby a vše smícháme, přilijeme kečup a protlak (polovinu hub jsem nasekala a polovinu nechala, jak byla).

3

Dochutíme solí, pepřem, feferonkami a česnekem. Pro děti samozřejmě neděláme ostré. A nakonec plníme do skleniček a sterilujeme.

4

Skladujeme v chladu, podáváme jako doplněk masu nebo jen tak s topinkami. Tímto receptem nepohrdnou ani zavilí odpůrci hub, jako jsem já. Dobrou chuť!

Autor: Jitule
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Pindruše
Pindruše
  Nevím, kde toto pečivo z listového těsta přišlo ke svému názvu, ani původ slova pindruše není jasný. Podle všeho nic neznamená a byl uměle vytv…