Přejít k hlavnímu obsahu

Houbová směs | recept na omáčku s houbami

Houbová směs  |  recept na omáčku s houbami. Následující recept jistě oceníte v době, kdy je hub opravdu přebytek a vy je potřebujete urychleně zpracovat. Návod na houbovou směs se hodí jako dobrý tip do spíže, uvidíte, že v jiných ročních obdobích přijde vhod. Díky množství zeleniny není houbová chuť tak výrazná, proto tento recept na omáčku s houbami můžete připravit, i když nejste zrovna milovníkem hub.

Co je potřeba

1 kg krájených hub

6 červených paprik ( i méně, dle chuti)

4 cibule

1 malý ostrý kečup

1 rajčatový protlak

feferonky

česnek

1

Houby nakrájíme a vaříme ve slané vodě asi 20 minut.

2

Cibuli a papriky nakrájíme nadrobno a společně podusíme. Přidáme zcezené houby a vše smícháme, přilijeme kečup a protlak (polovinu hub jsem nasekala a polovinu nechala, jak byla).

3

Dochutíme solí, pepřem, feferonkami a česnekem. Pro děti samozřejmě neděláme ostré. A nakonec plníme do skleniček a sterilujeme.

4

Skladujeme v chladu, podáváme jako doplněk masu nebo jen tak s topinkami. Tímto receptem nepohrdnou ani zavilí odpůrci hub, jako jsem já. Dobrou chuť!

Autor: Jitule
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Dýňová polévka s kari | recept
Dýňová polévka s kari | recept od Danči. Recept na tuto polévku jsem dostala od své kolegyně Danči S. Mletý zázvor a kari dává polévce úžasný šmrc. Dý…
Vlčický špek | recept na domácí špek
Vlčický špek | recept na domácí špek. S manželem rádi udíme a kdykoliv seženeme vysoké hřbetní sádlo, tak ho naložím a vyudíme ho. Čím vyšší, tím lepš…