Přejít k hlavnímu obsahu

Babiččiny svítky | recept na skvělé palačinky

Babiččiny svítky | recept na piškot

Babiččiny svítky | recept na skvělé palačinky. Poměr surovin je vychytaný, že se ani ten první svítek nepřilepí! Jsou to takové lepší palačinky. Pro někoho možná „nezdravé“, ale chuťově naprosto bombové. Měli by se smažit ve větším množství této směsi, ale mně bohatě stačila vždy jedna polévková lžíce. Od manžela jsem byla pochválena, že to jsou opravdu takové svítky, které mu dělala jeho babička, když byl malý. Co víc si za pochvalu můžu přát? Vyzkoušejte si tento recept na skvělé palačinky.

Co je potřeba

1l čerstvě nadojeného kravského mléka (pokud nemáte tu možnost, tak postačí plnotučné mléko)

4 celá vejce

40 dkg hladké mouky

2 čajové lžičky cukru

špetka soli

na smažení 100 ml oleje a 1/4 kostky másla

Všechny suroviny dáme do mísy a ručním šlehačem vymícháme dohladka.

Všechny suroviny dáme do mísy a ručním šlehačem vymícháme dohladka.

Těsto necháme 10 minutek odpočinout. Mezitím si v kastrůlku pozvolna rozehřejeme máslo s olejem (el. sporák č.3). Poté smažíme na el. sporáku na č.4 a dávám vždy 1 2 polévkové lžíce směsi másla a oleje a naběračku těsta (mám takovou menší, že svítky jsou pak krásně slaboučké).

Těsto necháme 10 minutek odpočinout. Mezitím si v kastrůlku pozvolna rozehřejeme máslo s olejem (el. sporák č.3). Poté smažíme na el. sporáku na č.4 a dávám vždy 1 – 2 polévkové lžíce směsi másla a oleje a naběračku těsta (mám takovou menší, že svítky jsou pak krásně slaboučké).

Smažíme po obou stranách krásně dozlatova.

Smažíme po obou stranách krásně dozlatova.

Potom namažeme marmeládou, džemem, nebo co kdo rád a balíme jako palačinky. Podáváme nejlépe s meltou nebo kakaem.

DOBROU CHUŤ!!!

Potom namažeme marmeládou, džemem, nebo co kdo rád a balíme jako palačinky. Podáváme nejlépe s meltou nebo kakaem. DOBROU CHUŤ!!!
Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

SUPER palačinky | recept na sladké jídlo
SUPER palačinky | recept na sladké jídlo
SUPER palačinky | recept na sladké jídlo. Také s vám stává, že se palačinky lepí nebo trhají? Recept je od mé babičky a můžu zaručit, že se ani ta prv…