Přejít k hlavnímu obsahu

Tiramisu | recept na dezert

Tiramisu | recept na dezert

Tiramisu | recept na dezert. Tohle srdíčkové Tiramisu jsem dělala manželvi k Valentýnu z poloviční dávky. Postup ale budu psát jako z normální dávky, kterou jinak dávám do dortové formy. Určitě zkuste! Je to fantastická záležitost – tak rychlá a hlavně dobrá!!! Taky super dárek, když se nechcete péct s dortem k narozeninám. DOBROU CHUŤ!!!

Co je potřeba

1 velký nebo 2 malé balíčky dětských piškotů (nejlépe Opavia)

2 pomazánková másla bez příchuti

2 smetany ke šlehání (aby celkem měli 400 ml)

2 – 3 polévkové lžíce moučkového cukru

silná káva (nejlépe instantní)

rum

kakao

Do mísy dáme pomazánkové  máslo, 400 ml smetany, cukr a šleháme asi 5 minut. Cukr přidáváme dle chuti, já dávám 2 polévkové lžíce – pro nás tak akorát sladké.

Do mísy dáme pomazánkové máslo, 400 ml smetany, cukr a šleháme asi 5 minut. Cukr přidáváme dle chuti, já dávám 2 polévkové lžíce – pro nás tak akorát sladké.

Do dortové formy poskládáme piškoty, pokapeme je silnou kávou a rumem a rozetřeme na ně umíchaný krém.

Do dortové formy poskládáme piškoty, pokapeme je silnou kávou a rumem a rozetřeme na ně umíchaný krém.

Takhle uděláme asi 3 – 4 vrstvy. Končíme krémem, který zasypeme kakaem

Takhle uděláme asi 3 – 4 vrstvy. Končíme krémem, který zasypeme kakaem.

Můžeme si vršek ozdobit. Vystřihneme si tvar, který bychom chtěli, obrázek položíme na krém a zasypeme kakaem. Sundáme a je hotovo! Tiramisu pak dáme do druhého dne odležet do lednice, aby se nám krém a vůbec vše krásně prolnulo s piškoty. Druhý den už jen baštíme, já jsem schopná sníst půlku naráz.  

Můžeme si vršek ozdobit. Vystřihneme si tvar, který bychom chtěli, obrázek položíme na krém a zasypeme kakaem. Sundáme a je hotovo! Tiramisu pak dáme do druhého dne odležet do lednice, aby se nám krém a vůbec vše krásně prolnulo s piškoty. Druhý den už jen baštíme, já jsem schopná sníst půlku naráz.

 

 

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Makovec | recept na makovou buchtu
Makovec | recept na makovou buchtu
Makovec | recept na makovou buchtu. Upečte si makovec podle mého receptu. Je úžasně vláčný a měkoučký. Kávu můžete úplně nahradit mlékem, ale už to ne…