Přejít k hlavnímu obsahu

Sladké jednohubky nejen pro děti | recept

Sladké jednohubky nejen pro děti | recept. Přemýšlíte, co připravit na dětskou oslavu? Zkuste podle následujícího receptu překvapit oslavence sladkými jednohubkami. Dělala jsem na oslavu 35 kusů a čokoláda mi ještě zbyla, ale je lepší ji rozpustit takhle víc, aby se jednohubky daly krásně namáčet a čokoládová poleva měla pěkný hladký vzhled. U dětí na oslavě bude úspěch zaručen a věřte, že nejen u nich. Mě chválili i dospěláci, kteří zobali také. Určitě vyzkoušejte a překvapte děti!!!

Co je potřeba

1 velké balení dětských piškotů (240 g)

2 banány

2 x 200 g čokolády na vaření

2 cm silný plátek omegy

cukrářské zdobení

párátka (nejlépe bambusová, která se nelámou), igelitový sáček nebo alobal

sirup nebo rum na pokapání

Nejdříve si banány nakrájíme na asi 0,5 cm silná kolečka.

Poté vždy mezi dvě piškoty vložíme kolečko banánu a propíchneme párátkem jako klasickou jednohubku. Takto je skládáme na tác vyložený igelitovým sáčkem nebo alobalem, někde poblíž sporáku.

Všechny jednohubky z vrchu pokapeme sirupem nebo rumem (pokud to není pro děti).

Když máme nachystané jednohubky, tak si na elektrickém sporáku na č.4 připravíme vodní lázeň (viz. foto), do které necháme rozpustit čokoládu na vaření společně s omegou.

Důkladně promícháme a poté si vždy vrchní hrnec trochu nakloníme a jednohubku ponoříme do čokolády. Ještě ji pak jakoby oklepeme a rychle položíme na tác vyložený sáčkem nebo alobalem, tam ji hned posypeme cukrářským zdobením a takto připravíme všechny jednohubky.

Nakonec jednohubky přeneseme do chladna, aby nám čokoláda brzy ztuhla.

DOBROU CHUŤ!!!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Italské tyčky od Péti
Italské tyčky od Péti | recept na vynikající tyčky. Chcete přichystat něco rychlého, dobrého jen tak na posezení a na mls? Mám pro vás recept na domác…
Babiččin řepový salát
Babiččin řepový salát | recept na vynikající salát z červené řepy. Přemýšlíte, jak využít červenou řepu? Co takhle z ní udělat salát? Je to opravdu ne…