jitulciny-recepty.cz

Kakaové sušenky | recept na domácí sušenky

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Kakaové sušenky | recept na domácí sušenky. Na přání vkládám další recept na domácí sušenky. I tyto mým dětem moc chutnaly a do dvou dnů se po nich zaprášilo. Vyzkoušejte si tentokrát upéct kakaové sušenky. Recept na vanilkové sušenky najdete ZDE.

Co je potřeba

300 g másla

300 g cukr krupice

2 celá vejce

1 čajová lžička vanilkového extraktu

1 čajová lžička soli

¾ sáčku prášku do pečiva

70 g holandského kakaa

450 g (400 g) hladké mouky

Nejdříve utřeme máslo s cukrem do pěny. Poté přidáme vajíčka, vanilkový extrakt a dále šleháme. Po chvilce přidáme sůl a prášek do pečiva. Šleháme asi 3 minutky a potom po lžících zapracujeme kakao. Nakonec do těsta po 100 g pomalu vařečkou vmícháme hladkou mouku. Umíchané těsto vyklopíme na lehce pomoučený vál a propracujeme v hladkou hrudku těsta.

Z těsta pak krájíme menší části, které vytvarujeme na váleček. Váleček vložíme do pistole na sušenky (používám Tescoma Delícia) tak, aby po stranách bylo trošku místa. Pokud tam těsto bude nacpané, nepůjdou sušenky oddělovat od pistole (pokud doma pistoli na sušenky nemáte, tak klasicky vyválíte těsto na placku o tloušťce 4 mm a vykrajujete různé tvary).

Pomocí pistole na sušenky vytlačujeme na pečící papír tvary. Pečeme v troubě předehřáté na 190°C asi 8 minut se zapnutým horkovzduchem.

Hotové sušenky necháme vychladnout a poté skladujeme nejlépe v plechovce na sušenky.

Z této dávky jsem měla něco kolem 70 ks sušenek.

DOBROU CHUŤ!!!

 

Pokud budete sušenky péct hned, tak použijte 450 g hladké mouky. Pokud necháte těsto odpočívat v lednici, tak použijte jen 400 g hladké mouky.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/kakaove-susenky-recept-na-domaci-susenky.html