Přejít k hlavnímu obsahu

Listové mašličky | recept na rychlý moučník z listového těsta

Listové mašličky | recept na rychlý moučník z listového těsta

Listové mašličky | recept na rychlý moučník z listového těsta. Potřebujete rychle upéct něco dobrého ke kávě? Vyzkoušejte můj recept na listové mašličky. Jde o jednoduchý a rychlý moučník, který zvládnete s minimem ingrediencí a času. Nádivka z pudinku nebo tvarohu zajistí vláčnost a ovoce šťavnatost. Upečte si listové mašličky, určitě se po nich jen zapráší. 

Co je potřeba

krabička listového těsta (plátky)

1 vanilkový pudink, případně tvaroh podle chuti

ovoce nebo marmeláda

moučkový cukr na posypání

1

Těsto má 6 plátů, které ještě rozpůlíme, aby nám vzniklo 12 čtverečků. Těsto lze použít samozřejmě i klasické. V tom případě těsto rozpulte a každou půlku vyválejte na asi 32 x 24cm a poté rozdělte na čtverečky o velikosti asi 8 x 8cm. V každém čtverci vykrojíme vevnitř ještě jeden čtverec, ale ve dvou protilehlých rozích nedokrojíme (viz foto). Doprostřed každého čtverce dáme lžičku pudinku nebo tvarohu, nahoru kousek ovoce.

2

Následně protilehlé rohy přehneme a protáhneme na druhou stranu (viz. foto).

3

Mašličky klademe na plech (nemusí být pečící papír) a poté dáme péct asi na 200 - 230°C na 10 minut nebo dokud nebudou krásně zlatavé.

4

Vychladlé mašličky posypeme moučkovým cukrem a můžeme podávat. Dobrou chuť!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Pindruše
Pindruše
  Nevím, kde toto pečivo z listového těsta přišlo ke svému názvu, ani původ slova pindruše není jasný. Podle všeho nic neznamená a byl uměle vytv…