Přejít k hlavnímu obsahu

Ořechový piškot | recept na piškot s kokosovým krémem

Ořechový piškot | recept na piškot s kokosovým krémem

Ořechový piškot |  recept na piškot s kokosovým krémem. Přemýšlíte, co upéct k nedělní kávě nebo pro návštěvu? S ořechovým piškotem s kokosovým krémem se nemůžete splést. Jeho příprava není náročná na čas ani ingredience. Vyzkoušejte můj osvědčený recept, zvládne ho i nepříliš zkušený kuchař. Během chvíle vykouzlíte dezert, po němž se jen zapráší.

Co je potřeba

Piškot: 

20 dkg hladké mouky

20 dkg moučkového cukru

4 vajíčka

100 ml oleje

1 prášek do pečiva

4 vrchovaté polévkové lžíce jemně mletých ořechů (nejlépe vlašských)

Krém: 

250 ml mléka

2 vanilkové pudinky

2 zakysané smetany (celkem 400 g)

9 polévkových lžic strouhaného kokosu

4 5 polévkových lžic cukru

1

Vejce, olej a moučkový cukr šleháme v míse asi 5 minut. Potom do toho zamícháme ručně vařečkou mouku smíchanou s práškem do pečiva.

2

Nakonec do těsta vmícháme mleté ořechy. Hotové těsto nalijeme na sádlem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný plech a dáme péct do trouby předehřáté na 180°C asi na 1015 minut (radši už po deseti minutách, vyzkoušíme špejlí).

3

Ve čtvrt litru mléka si rozmícháme cukr, pak přidáme dva vanilkové pudinky a uvaříme hustý pudink. Do ještě vlažného pudinku zamícháme zakysané smetany, můžeme použít elektrický šlehač.

4

Pokud by se vám vytvořily hrudky, lze situaci zachránit ponorným mixérem. Krém pak bude krásně hladký. Do hotového krému přidáme kokos, zamícháme a je hotovo.

5

Na vlažný piškot natřeme kokosový krém a necháme v chladu ztuhnout. Dobrou chuť!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články