jitulciny-recepty.cz

Zámecké brambory | recept na zapečené brambory

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Zámecké brambory | recept na zapečené brambory. Omrzeli vás už všechny obyčejné bramborové přílohy, nebo chcete zkrátka přichystat něco slavnostnějšího? Připravte si zapečené brambory podle mého receptu na zámecké brambory. Je to naprostá BOMBA!!! URČITĚ DOPORUČUJI VYZKOUŠET!!!

 

Co je potřeba

1 1,5 kg brambor

20 dkg eidamu

4 stroužky česneku

2 smetany (500 ml)

1 polévková lžíce Harmonie chuti

sušená nebo čerstvá petrželka

máslo

sůl

Krok 1

Syrové brambory si pokrájíme na 0,5 cm silná kolečka, sýr nastrouháme na hrubém struhadle a do smetany prolisujeme česnek a rozmícháme s Harmonií chuti.

Krok 2

Zapékací mísu vymažeme kouskem másla a pak naskládáme brambory, které lehce osolíme a posypeme petrželkou (měla jsem sušenou).

Krok 3

Na brambory dáme nastrouhaný sýr a takto vše vrstvíme a končíme opět bramborami. Nakonec vše zalijeme smetanou, ve které jsme rozmíchali Harmonii chuti a česnek (dle chuti můžeme trochu osolit).

Krok 4

Takto dáme zapéct do předehřáté trouby na 180°C asi na hodinku a půl. Jestli jsou brambory hotové, zkoušejte nožem, musí do nich lehce zajet. Podáváme jako přílohu k masům nebo masovým směsím, ale uplatní se i jako hlavní jídlo se zeleninovými saláty.

DOBROU CHUŤ!!!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/prilohy/zamecke-brambory-recept-na-zapecene-brambory