jitulciny-recepty.cz

Mrkvová omáčka s vepřovým masem | recept

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Mrkvová omáčka s vepřovým masem | recept. Co uvařit k obědu? Mám pro vás tip na skvělou mrkvovou omáčkou s vepřovým masem. Je to zase něco jiného a tak výborného, že musíte vyzkoušet! Další skvělý recept bez práce, většinou ji za vás totiž udělá trouba. Inspirujte se!

Co je potřeba

500 g vepřového plecka

1 větší cibule

6 menších mrkví

1 – 2 polévkové lžíce hladké mouky

2 polévkové lžíce tmavé jíšky Knorr (nemusí být)

6 kuliček nového koření

3 bobkové listy

1 Karpatský bujón nebo Masox

olej, pepř (nepoužívám), sůl

 

 

 

Krok 1

Do pekáče dáme na kostičky pokrájenou cibuli a maso (trouba na 250°C). Zlehka osmahneme a jak nám to začne zlátnout, na pár minutek přikryjeme pokličkou a dusíme, aby cibulka změkla a rozpadala se (nutno hlídat, aby se to nepřipálilo!).

Krok 2

Pak maso zaprášíme hladkou moukou, podlijeme trochou vody (asi 0,5 l) a rozdrobíme bujón nebo masox. Přidáme bobkový list, nové koření a nahrubo nastrouhanou mrkev. Podlijeme vodou (asi 1,5 l nebo dle potřeby podle toho, kolik budete chtít mít omáčky) a troubu stáhneme na 180°C, pekáč přikryjeme pokličkou a takto za občasného míchání a dolévání vody necháme zapékat, dokud není maso krásně měkké.

Krok 3

Nakonec omáčku zahustíme jíškou Knorr nebo opět hladkou moukou, dochutíme solí, pepřem a maggi, můžeme i trochou Harmonie chuti.

Krok 4

Podáváme s rýží, ale určitě to jde i s houskovým knedlíkem nebo uvařeným bramborem. DOBROU CHUŤ!!!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/mrkvova-omacka-s-veprovym-masem-recept.html