jitulciny-recepty.cz

Jak uvařit kuřecí maso na cibuli – recept

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

U nás i v zahraničí je kuřecí maso velmi populární. Pokud nevíte, co s ním právě teď udělat, můžete jej připravit jednoduše na cibulce. Jde o chutný způsob přípravy, který mají rádi děti i dospělí. Navíc přílohu lze zvolit podle vaší aktuální chuti nebo přání strávníků. Vaření je to snadné i rychlé, ideální na hodinku, kterou máte na přípravu oběda nebo teplé večeře k dispozici.

Co je potřeba

Abyste mohli kuřecí na cibuli připravit, nebudete potřebovat žádné nedostupné suroviny. Možná budete mít vše potřebné i doma ve spíži.

  • Kuřecí maso řízky mix
  • 2 cibule
  • Máslo nebo olej
  • Mouka
  • Sůl
  • Pepř (kdo chce)
  • Rýže (nebo jiná příloha)

Nejdříve si omyjeme maso, a pokud je ve větších kusech, nakrájíme jej na tenčí řízky. Kuřecí prsa můžeme rozkrojit po celé jejich tloušťce napůl, na konci ale nedokrojíme, čímž vnikne velký řízek. Ti, kdo mají rádi maso na nudličky, mohou maso nakrájet takto. Ze všech stran jej mírně osolíme a necháme odstát.

Následně oloupeme cibuli a nakrájíme ji na drobné kostky. Na dostatečně velké pánvi rozpálíme olej a vložíme cibuli. Necháme orestovat a přidáme maso. Kdo má rád ostřejší jídlo, může přidat pepř nahrubo mletý nebo jemně mletý. Můžeme podlít trochou vody a necháme dusit.

Než maso změkne, uvaříme si přílohu, ať už rýži, těstoviny nebo třeba brambory.

Jakmile je maso měkké, vyjmeme ho, ochutnáme šťávu a příp. dosolíme. Zaprášíme moukou, abychom ji mírně zahustili, a povaříme 10 min, aby se ztratila moučná chuť. Zahustit můžeme i Solamilem nebo jiným škrobem, příp. lze šťávu ponechat v původním stavu, např. když držíte dietu.

Poté maso vrátíme zpět do pánve, prohřejeme a podáváme s rýží nebo jinou přílohou.

Maso na cibuli je jednoduché a chutné. Můžeme tak připravovat i maso vepřové nebo třeba krůtí. Ti, ktetří raději používají troubu, jej mohou zasypat nahrubo pokrájenou cibulí, podlít a dát péct do trouby. Po vytažení se výpek zahustí na plotně.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/jak-uvarit-kureci-maso-na-cibuli-recept.html