jitulciny-recepty.cz

Polévka z patizonu | recept na zeleninovou polévku

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Polévka z patizonu | recept na zeleninovou polévku. Nebaví vás pořád dokola ty samé zeleninové polévky? Co takhle uvařit patizonovou polévku? Patizon je celkem opomíjenou zeleninou s lehce houbovitou chutí. Je výborný jen tak na přírodno opečený na pánvi nebo smažený jako řízek, ale určitě si na něm pochutnáte i v této skvělé a jednoduché polévce. Uvařeno máte během chvíle a díky promixování dosáhnete krémové konzistence. 

Co je potřeba

1 patizon

3 větší brambory

2 čajové lžičky majoránky

1 – 2 stroužky česneku

petrželka

sůl

osmahnutý chléb nebo Bake Rolls

 

 

 

Krok 1

Patizon je lepší použít menší, aby byl ještě měkký a dalo se sním dobře pracovat.

Krok 2

Patizon oloupeme, vydlabeme semínka a nakrájíme ho na kostky. Brambory též oloupeme a nakrájíme na kostky. Oboje dáme do hrnce, přidáme jednu lžičku majoránky, trošku soli a zalijeme vodou. Vaříme do změknutí.

Krok 3

Když jsou brambory a patizon měkké, tak je tyčovým mixérem rozmixujeme. Poté přidáme druhou lžičku majoránky, prolisovaný česnek, čerstvou petrželku a polévku dochutíme solí či trochou polévkového koření.

Krok 4

Polévka má obdobnou chuť jako hrachovka a tak jí podáváme s osmahnutým chlebem. Já použila místo chleba česnekové Bake Rolls a byla to příjemná změna. DOBROU CHUŤ!!!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/polevky/polevka-z-patizonu-recept-na-zeleninovou-polevku