jitulciny-recepty.cz

Perníková chaloupka | recept na perník

Složitost: Složité
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Perníková chaloupka | recept na perník. Upečte si se mnou perníkovou chaloupku, recept na základní těsto je klasický a všechno další už závisí na vaší fantazii. Ale žádný strach, poradím vám, jak krok za krokem vytvořit krásný domeček z perníku. Výsledné dílo za to stojí a s trochou trpělivosti to zvládne každý. Vytvořte si se mnou krásnou adventní dekoraci z voňavého perníku.

Co je potřeba

650 g hladké mouky

250 g moučkového cukru

6 polévkových lžic medu

50 g Hery nebo másla

4 celá vejce

3 čajové lžičky perníkového koření

3 čajové lžičky kakaa

2 čajové lžičky jedlé sody

Na potření: 

1 celé vejce

4 čajové lžičky mléka

Bílková poleva: 

1 bílek

16 dkg moučkového cukru (4x prosátého)

1 čajová lžička Solamylu

1 čajová lžička citrónové šťávy


 

 

 

Krok 1

Ze surovin si uděláme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a dáme nejmémě na dvě hodiny odpočinout do lednice. Poté si těsto rozválíme asi na 0,5 0,7 cm silný plát a vykrojíme stěny chaloupky a základní desku (20 x 15 cm). Upečeme dozlatova.

Krok 2

Hotové perníky potřeme vejcem rozšlehaným s trochou mléka. Druhý den stěny dle fantazie namalujeme bílkovou polevou. Tu přichystáme tak, že uvedené ingredience šleháme na 5 minut na nejvyšší otáčky.

Krok 3

Základní desku jsem také malovala bílkovou polevou, kterou jsem dala do misky a přidala dle potřeby trochu vody (asi 1 2 čajové lžičky) a poté štětcem nanášela na plochu (nejdříve jsem si naznačila vlnky, abych potom nepřetáhla). Opět necháme vše do druhého dne zaschnout.

Krok 4

Druhý den každou hranu zabrousíme rašplí nebo smirkem tak, aby do sebe chaloupka krásně pasovala.

Krok 5

Slepujeme též bílkovou polevou. Když je chaloupka celá, zamaskujeme všechny spoje a co se nepovedlo, uděláme rampouchy a máme hotovo.

Přeji krásný advent!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/pernikova-chaloupka-recept-na-pernik.html