jitulciny-recepty.cz

Ořechový korpus na dort | recept na ořechový piškot

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Ořechový korpus na dort | recept na ořechový piškot. Chystáte se na pečení dortu a dochází vám nápady? Vyzkoušejte můj ořechový korpus, je vynikající a celkem snadný na výrobu. Díky ořechů má tmavší barvu. Ozdobit ho můžete dle vlastní fantazie, případně se nechte inspirovat mými tipy - vanilkový krém s pudinkem nezklame a navrch můžete použít třeba marcipán nebo jiný fondán, obarvit ho můžete dle vlastní chuti. Upečte si ořechový korpus na dort podle mého receptu.

Co je potřeba

7 vajec (sníh ze 7 bílků)

7 polévkových lžic polohrubé mouky

7 polévkových lžic moučkového cukru

5 polévkových lžic oleje

6 polévkových lžic jemně mletých ořechů

1/2 balení prášku do pečiva

Na vymazání formy: sádlo a polohrubá mouka

Krok 1

Vejce oddělíme na žloutky a bílky. Z bílků vyšleháme ručním šlehačem tuhý sníh.

Krok 2

Pak do sněhu zapracujeme 3,5 polévkových lžic moučkového cukru, poté po jednom žloutky. Následně zase 3,5 polévkových lžic moučkového cukru a nakonec po lžíci olej.

Krok 3

Nakonec zamícháme polohrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva a mleté ořechy. Těsto nalijeme do dortové formy, kterou jsme předtím vymazali sádlem a vysypali polohrubou moukou. Vložíme do trouby předehřáté  na 180°C  a pečeme asi 30 – 45 minut (zkoušíme špejlí).

Krok 4

Hotový korpus krásně ztmavne. Následně zdobíme dle chuti. Můžete se inspirovat mou verzí. Rozkrojený korpus jsem namazala vanilkovo-pudinkovým krémem a do něj jsem lehce zamáčkla kolečka nakládaného ananasu. Ananas korpus ještě přizvedl. Podle vlastní fantazie můžete dort přetáhnout marcipánem nebo potahovací hmotou obarvenou potravinářskými barvivy. Vyzkoušejte, je to opravdu vynikající dort!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/orechovy-korpus-na-dort-recept-na-orechovy-piskot.html