jitulciny-recepty.cz

Piškotová roláda s marmeládou | recept na klasický piškotový dezert

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Piškotová roláda s marmeládou | recept na klasický piškotový dezert. Piškotové rolády se mnozí obávají, ale s mým postupem ji hravě zvládnete a určitě si skvěle pochutnáte. Navíc jde o velice rychlý recept. Během chvíle si přichystáte výborný dezert, kterým nikdo zaručeně nepohrdne. 

Co je potřeba

4 vajíčka

4 polévkové lžíce polohrubé mouky

4 polévkové lžíce cukru

Krok 1

Nejdříve si oddělíme žloutky a bílky. Z bílků pomocí ručního mixéru vyšleháme tuhý sníh, do kterého zapracujeme žloutky a poté přisypeme vždy najednou lžíci cukru a lžíci mouky a opět ručním mixérem zašleháme, až nám vznikne krásné piškotové těsto. 

Krok 2

Těsto nalijeme na sádlem vymazaný pečící papír a rovnoměrně rozetřeme. Poté dáme péct do trouby předehřáté na 180°C na 10 minut (déle ne, aby pak roláda nepraskala).

Krok 3

Po vytažení z trouby ihned roládu zabalíme i s pečícím papírem a necháme takto zamotané zchladnout. Poté pomalu odrolujeme, případně můžeme kraje piškotu odkrojit.

Krok 4

Na piškot namažeme marmeládu nebo předem připravený krém a opět zamotáme. Vršek rolády polijeme čokoládovou polevou nebo potřeme krémem (je-li krém i uvnitř). A je hotovo!


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/piskotova-rolada-s-marmeladou-recept-na-klasicky-piskotovy-dezert.html