jitulciny-recepty.cz

České buchty | recept na buchty jako z pohádky

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

České buchty | recept na buchty jako z pohádky. Také se příliš nekamarádíte s kynutým těstem a klasické kynuté buchty jsou pro vás opravdový oříšek? Věřte, že s mým receptem je hravě zvládnete a sklidíte zaručený obdiv. Upečte si k nědělní kávě české buchty jako z pohádky. Při dodržení následujícího postupu uvidíte, že počáteční obavy byly zbytečné.

Co je potřeba

TĚSTO:

6 dkg másla nebo rostlinného tuku (Hera)

6 dkg moučkového cukru

1 balíček van. cukru

2 žloutky

60 dkg polohrubé mouky

trocha soli

200 ml mléka

slunečnicový olej (na vymazání pekáčku)

KVÁSEK:

150 ml vlažného mléka

30 g droždí

1 polévková lžíce moučkového cukru

Krok 1

Z vlažného mléka, droždí a cukru si připravíme kvásek, který necháme vzejít. Kvásek zadělávám do půllitrového hrnečku a dávám na talířek, protože se mi pravidělně stává, že to vypadá jako v pohádce Hrnečku, vař!

Krok 2

Máslo, moučkový a vanilkový cukr a žloutky umícháme ručním šlehačem do pěny.

Krok 3

Mouku se špetkou soli promícháme, přidáme vyšlehanou hmotu, kvásek a 200 ml mléka.

Krok 4

Vařečkou promícháme a potom všechno vysypeme na pomoučený vál a vypracujeme těsto. Ze začátku se to může lepit, v tom případě přidáme ještě mouku. Těsto dáme na teplé místo vykynout.

Krok 5

Když je těsto vykynuté, polévkovou lžící odkrajujeme, kousky dáme na vál. Roztáhneme prsty, aby z nich byla malá placička, vložíme náplň a odspodu těsto prsty tlačíme nahoru, až se nám pomalu náplň schová. A potom na vršku těsto zmáčkneme do "kohoutího hřebínku" a ohneme. Na vále mezi dlaněmi točíme až máme kulatou placičku.

Krok 6

Na dno pekáčku nalijeme olej tak, aby ho zaplnil a každou buchtu v něm ze všech stran namočíme. Buchty skládáme k sobě, stočením dolů. Když máme všechny, necháme je ještě asi 10 minut kynout.

Krok 7

Potom je ještě jednou potřeme olejem ze dna pekáčku a vložíme do trouby předehřáté na 180°C. Pečeme asi 20 minut, dokud nejsou svrchu krásně zlatavé. A je hotovo. Dobrou chuť!

Jako bonus přidávám videonávod, který vám názorně ukáže, jak připravit kvásek.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/ceske-buchty-recept-na-buchty-jako-z-pohadky.html