jitulciny-recepty.cz

Kuřecí čína | rychlý recept na kuřecí nudličky se zeleninou

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Kuřecí čína | rychlý recept na kuřecí nudličky se zeleninou. Následující recept je mou volnou inspirací na čínu. Jde o velice jednoduché a rychlé jídlo, které zvládnete přichystat i během rušných dní. V receptu na kuřecí čínu nesmí chybět velká porce zeleniny, která v čínských předpisech hraje důležitou roli. Jako přílohu obvykle volím rýži, ale můžete si k číně uvařit i nudle. Inspirujte se mým receptem na kuřecí čínu! 

Co je potřeba

300 g kuřecích prsíček nebo vykoštěného kuřecího stehna

1 balení mražené zeleniny na čínu

1 malá plechovka sterilované kukuřice

3 čajové lžičky koření na čínu od Avokáda

1 čajová lžička kari

1 čajová lžička grilovacího koření

sójová omáčka, olej, sůl

Krok 1

Maso pokrájíme na kostičky nebo nudličky. Přihodáme ho na rozpálený olej, přidáme trochu soli, zakapeme sójovou omáčkou (asi 1 čajová lžička) a osmahneme dozlatova.

Krok 2

Poté sporák stáhneme na střední plamen, přidáme celý sáček mražené zeleniny na čínu, půl plechovky kukuřice. Pokud ji máte rádi, můžete použít klidně celou. Zalijeme troškou vody a zeleninu mícháme až povolí. Přidáme koření, důkladně promícháme a následně dolijeme vodu. Vše necháme pod pokličkou dusit doměkka, asi 15 – 20 minut. 

Krok 3

Dle potřeby přiléváme ještě vodu. Když je hotovo, tak čínu dochutíme solí dle potřeby a podáváme s rýží. Samozřejmě lze na tento recept použít i jiný druh masa, ale osobně mám nejradši kuřecí, protože je rychle hotové.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/kureci-cina-rychly-recept-na-kureci-nudlicky-se-zeleninou.html