jitulciny-recepty.cz

Jak si doma připravit krásné jarní aranžmá z živých hrnkových květin?

Cena: 1 - 1000 Kč

Nejde si nevšimnout, kolik už je v obchodech řezaných jarních květin i květin v květináčích. Některé už tvoří i krásné aranžmá, když jsou společně nasazeny do velké nádoby různé typy jarních květin. Ty jsou pak dozdobeny jarními dekoracemi, jež mohou mít spoustu barev, stylů, mohou být vyrobeny z různých materiálů. Za květináč se živými květinami a výzdobou jara můžeme ale zaplatit i 500 Kč a víc. Když si jej připravíte doma, ušetříte a využít můžete spoustu toho, co vám leží většinu času ve skříňce.

K jaru patří přírodní materiály, sytá a zářivá zelená barva, žluté, růžové, bílé, cihlové, fialové a jiné barvy květin, prvosenky, sněženky, narcisy, hyacinty a mnohé další. Nejdříve si promyslete, do jakých barev či barvy chcete vzhled ladit, a poté se rozhodněte pro výšku květin. Všeobecně platí, že u kulatých větších nádob dáváme dozadu vyšší květiny a dopředu menší. Pokud bude nádoba za všech stran pohledová, umístěna např. na sloupku schodiště, mohou být všechny rostliny stejně vysoké.

Na výrobu můžete použít nádobu v podobě košíku z jakéhokoli materiálu, kovový lavorek, květináč, kameninovou nádobu, soudek, jednoduše cokoli, co se vám líbí. Pokud si vyberete nádobu, která nepropouští vodu, stačí vložit drenáž a pak zeminu. Tam, kde je nádoba nasákavá a propouští vodu, vysteleme ji igelitem.

Květiny, např. prvosenky, vyjmeme z květináčů a vložíme do nádoby na drenáž, nebo vrstvu substrátu u větších nádob, do nichž je vkládáme. Rozmístím je tak, jak se nám barevně líbí uložené, a dosypeme substrát. Mírně utlačíme. Nezapomeneme zalít.

Aby byl výsledek dokonalý, můžeme kolem dokola ozdobit kačírkem, mechem, jemnými kamínky, také skleněnými kuličkami, obálky atd. Nádobu můžeme ovázat kolem dokola jutovou mašlí, organzou a dalšími v zelené, oranžové, žluté, červené nebo jiné veselé barvě. Hezké je, když ladí s květinami. Vše vás vyjde na asi 200 Kč – 300 Kč, a výsledek je úžasný. Navíc originál a vlastnoručně vyrobený. Nezapomeňte zapojit i děti.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/jak-si-doma-pripravit-krasne-jarni-aranzma-z-zivych-hrnkovych-kvetin.html