Přejít k hlavnímu obsahu

Babiččiny svítky

Poměr surovin je vychytaný, že se ani ten první svítek nepřilepí! ;-)

Co je potřeba

1l čerstvě nadojeného kravského mléka (pokud nemáte tu možnost, tak postačí plnotučné mléko), 4 celá vejce, 40dkg hladké mouky, 2 čajové lžičky cukru, špetka soli…na smažení 100ml oleje a 1/4 kostky másla

Všechny suroviny dáme do mísy a ručním šlehačem vymícháme dohladka. Těsto necháme 10 minutek odpočinout. Mezitím si v kastrůlku pozvolna rozehřejeme máslo s olejem (el. sporák č.3). Poté smažíme na el. sporáku na č.4 a dávám vždy 1-2 polévkové lžíce směsi másla a oleje a naběračku těsta (mám takovou menší, že svítky jsou pak krásně slaboučké). Smažíme po obouch stranách krásně dozlatova. Potom namažeme marmeládou, džemem nebo co kdo rád a balíme jako palačinky. Podáváme nejlépe s meltou nebo kakaem.

Jsou to takové lepší palačinky. Pro někoho možná „nezdravé“, ale chuťově naprosto bombové. Měli by se smažit ve větším množství této směsi, ale mě bohatě stačila vždy jedna polévková lžíce.

Od manžela jsem byla pochválena, že to jsou opravdu takové svítky, které mu dělala jeho babička, když byl malý…co víc si za pochvalu můžu přát? :-)

DOBROU CHUŤ!!!

Autor: Jitule
Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Zkoušela jsem dost receptů na lívance. Tuhle jsem prohlížela opět recepty mé babičky a narazila jsem na klasické kynuté lívance. Lidičky! To je bašta!…