jitulciny-recepty.cz

Jak vybrat správného pediatra?

Nejen my, dospělí, ale také naše děti potřebují kvalitního praktického lékaře. Pro děti je to pediatr, nebo také praktický lékař pro děti a dorost. Častěji se v této profesi setkáváme s lékařkami, ovšem to nic neubírá na kvalitách mužů v pozici pediatrů. Pediatra volíme už před narozením dítka, kdy při porodu matka uvádí, k jaké pediatričce nebo pediatrovi bude po narození jejich potomek chodit. Je tedy už před narozením dítěte potřeba kontaktovat dětského lékaře, ke kterému budete chtít dítě zaregistrovat, aby vám potvrdil, že dítko může přijmout, má dostatečnou kapacitu apod.

Pediatra nemusíte vybírat podle trvalého bydliště. V okolí, kde žijete, nebo kde se stěhujete, je dobré se poptat jiných rodičů, nebo např. na diskuzních fórech nebo pohledat na internetu hodnocení pediatrů a k tomu přihlížet. Důležitá je erudovanost, možnost dohodnout se a komunikovat o léčbě společně, tedy aby nás, rodiče, lékař vnímal a snažil se nám vyjít vstříc, pokud možno. Také by nás mělo zajímat, jaké má v ordinaci přístroje, např. zda může provést test CRP a vyhodnotit, zda je onemocnění virového nebo bakteriálního původu. Mnozí už mají v ordinacích i přístroj na vyhodnocení infekce v moči. Pokud se zajímáte o alternativní léčbu, přínosná bývá např. homeopatie.

Podstatné pro vás bude i to, se kterými zdravotními pojišťovnami pediatr spolupracuje, aby mu ta vaše proplácela různá vyšetření a jiné úkony.

Vstřícnost a empatie k dětem je pro mnohé rodiče na prvních příčkách v důležitosti. Když dětský doktor umí malé dítko zaujmout, utišit, aby neplakalo, když má hezkou ordinaci, po ruce plyšáka nebo hračku či cokoli, čím upoutá pozornost miminka nebo batolátka a ono se utiší, je to pro rodiče velká pomoc.

Správný dětský lékař by měl být klidný, trpělivý, milý, mluvit klidným hlasem, usměvavý… Jednoduše pohodář, který je tu pro děti. Tito speciální pacienti vyžadují speciální přístup. I maličké děti vnímají. Vybírejte nejen rozumem, ale i s citem.


Zdroj: https://www.jitulciny-recepty.cz/jak-vybrat-spravneho-pediatra.html